Dzień otwarty w szkole ceramiki – 15 maja w godzinach od 11.00 do 20.00

src216

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Szkoły Ceramiki Ceramiq w dniu 15 maja 2015 r. Szkoła będzie do Waszej dyspozycji w godzinach od 11.00 do 20.00.

W programie dnia przewidujemy:

1. Zwiedzanie szkoły i uczestnictwo w pokazach otwartych. Do Waszej dyspozycji będą studenci i wykładowcy, którzy oprowadzą Was po szkole i odpowiedzą na wszystkie ważne pytania. Będziecie mogli  uzyskać szczegółowe informacje na temat programu zajęć w roku szkolnym 2015/2017.

2. Jeśli interesujesz się ceramiką i masz problem/pytanie dotyczące procesu tworzenia oferujemy tego dnia bezpłatne konsultacje.

3. Plan dnia obejmuje:
od 11.00 do 14.00 warsztaty z rzeźby,
– od 14.00 do 20.00 pokazy układania mozaiki, sitodruku, toczenia na kole, modelowania z płata gliny, odlewania naczyń z form gipsowych, technik ozdabiania naszkliwnego (majolika, farby naszkliwne),
– od 17.00 do 20.00 pokaz wyrabiania biżuterii ceramicznej.

4. Przynieś:
– projekt graficzny (narysuj go na miejscu) – będziesz mógł zrobić własny linoryt,
– szkliwione gotowe naczynie – będziesz mógł ozdobić go wybraną przez siebie kalką ceramiczną i odebrać naczynie po wypaleniu,
– przynieś koszulkę/torbę z materiału – będziesz mógł własnoręcznie nałożyć wzór z przygotowanego sitodruku.

Zapraszam serdecznie, bo to jedyna okazja, aby porozmawiać bezpośrednio z uczestnikami życia szkolnego w jednym miejscu i o jednej porze. Do zobaczenia.

Agnieszka Barnat