Warsztaty dla średniozaawansowanych

ceramika agatowa

Dla tych osób, które po zapoznaniu się z podstawami pracy w glinie czują niedosyt, stworzyliśmy kolejną edycję warsztatów. Jest to okazja na poszerzanie swoich umiejętności i poznanie nowych kierunków w ceramice.

Podczas zajęć będziecie pracować z masami plastycznymi,lejnymi oraz sposobami ich barwienia. Pod opieką wykładowców Szkoły „Ceramiq” poznacie również nowe techniki zdobienia powierzchni ceramicznych.
Program zajęć obejmuje:

– odlewanie z masy lejnej w formach gipsowych, przygotowanie masy lejnej,
– barwienie pigmentami mas plastycznych i lejnych,
– ceramika agatowa,
– nanoszenie i sposoby wypalania kalki ceramicznej,
– techniki maskowania: maska woskowa i lateksowa.

Kurs obejmuje 2 spotkania po 3 godziny zegarowe.
Miejsce prowadzenia warsztatów ul. Chełmska 21, budynek 30 (teren WFDiF).

Termin: 7 i 14 stycznia 2015 r. (środa), godz. 17:00-20:00

Cena:

Przy zapisie na 2 kursy rabat 5%.

W cenie kursu wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac.

Gotowe prace są własnością autorów.
Herbata, kawa, poczęstunek – na miejscu.
Skończone przedmioty będą własnością uczestnika.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie telefoniczne, mailowe lub poprzez sklep internetowy www.ceramiq.pl oraz wpłata na konto lub w kasie sklepu zaliczki w wysokości 50% ceny warsztatów.W przypadku rezygnacji co najmniej na 5 dni przed rozpoczęciem zajęć, uczestnikowi zwracana jest wpłacona zaliczka. W przypadku, kiedy rezygnacja zgłoszona zostanie później niż na 5 dni przed zajęciami – zaliczka nie jest zwracana.

Pracownia zastrzega sobie prawo do sfotografowania przedmiotów w celu promowania działalności placówki.
Informacje na temat kursu uzyskać można wysyłając wiadomość na adres info@ceramiq.pl lub dzwoniąc pod nr telefonu 534 146 000 lub 222 501 777.

http://www.crafthouston.org/wordpress/wp-content/uploads/2012/02/Perry-Tom-ceramic-teapot-and-cups-268x178.jpg fot. 2

fot. 3

fot. 4

a bunch of tutorials: Print Pattern Project: Image Transfer onto clay...excellent visual examples. fot. 5