src221

Jeśli rozpocząłeś już swoją przygodę z ceramiką, poznałeś takie metody kształtowania ceramiki jak budowanie z wałków czy technika płata, to ten kurs jest przeznaczony dla Ciebie. Warsztaty są kolejnym etapem, wprowadzają nowe techniki pracy gliną. Głównym punktem warsztatów jest przygotowanie, odlewanie, barwienie mas lejnych oraz ciekawe metody dekoracyjne, które pozwolą uzyskać nowe spojrzenie na możliwości świata ceramiki.

Program zajęć obejmuje:
Dzień 1:
– omówienie właściwości i przygotowanie masy lejnej
– odlewanie z masy lejnej w formach gipsowych
– barwienie pigmentami mas lejnych
– techniki maskowania: maska woskowa
Dzień 2:
– zdobienie ceramiki:
* sgrafitto – technika polegająca na nacinaniu lub zadrapywaniu zewnętrznej warstwy angoby w celu odsłonięcia znajdującej się pod spodem gliny w innym kolorze.
* pastelaż – technika polegająca na malowaniu strugą angobową za pomocą rożka. Technika umożliwiająca tworzenie specjalnych efektów reliefowo-barwnych.
* moletaż – technika polegająca na zapełnieniu masą angobową rytów wgłębnych.
* rezerważ – technika polegająca na nanoszeniu angoby oraz płynnego wosku w celu odsłonięcia barwy gliny.

Miejsce prowadzenia warsztatów:
Pracownia Szkoły Ceramiki “Ceramiq”, ul. Czyżewska 5, Warszawa

Terminy zajęć:
Zapoznaj się z najbliższymi terminami warsztatów.

Warsztaty odbywają się cyklicznie przez cały rok. Bieżące terminy podawane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Kurs obejmuje 2 spotkania po 4 godziny zegarowe.
W cenie kursu wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac.
Skończone przedmioty ceramiczne stają się własnością uczestnika. (Prace nieodebrane powyżej 30dni od ukończenia kursu zostają zniszczone.)
Na życzenie uczestnika wydajemy dyplom ukończenia kursu wystawiony przez Niepubliczną Artystyczną Szkołę Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie.

Ważne:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze zgłoszenie osobiste, telefoniczne pod numerem telefonu 534 146 000 lub mailowe pracownia@ceramiq.pl oraz wniesienie opłaty.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba uczestników, niezbędna aby kurs się odbył to 3 osoby. W innym przypadku pracownia zastrzega sobie prawo zmiany terminu kursu po uprzednim uzgodnieniu daty z uczestnikami.

Istnieje możliwość zmiany terminu kursu lub całkowitej rezygnacji z uczestnictwa i zwrotu zaliczki. Koniecznym warunkiem jest zgłoszenie nieobecności w terminie nieprzekraczającym 1 tygodnia przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu. W przeciwnym razie zwrot zaliczki nie przysługuje.

Formy płatności:
– dokonanie przelewu na konto 69 1090 2590 0000 0001 2197 5188 Bank Zachodni WBK S.A.
– zrobienie zamówienia przez sklep internetowy ceramiq.pl
– wniesienie opłaty w kasie pracowni.

Pracownia zastrzega sobie prawo do sfotografowania przedmiotów w celu promowania działalności placówki. Informacje na temat kursu uzyskać można pod numerem telefonu 534.146.000 lub przez email: pracownia@ceramiq.pl.