Szkolenie z obsługi pieca elektrycznego do wypału ceramiki

Gdy zaczynasz przygodę z ceramiką, ulepione prace zawsze można zawieźć do pobliskiej pracowni, wyposażonej w piec, gdzie zostaną wypalone – nie zastanawiasz się nad całym procesem. Jednak przychodzi taki czas, kiedy trudno wyobrazić sobie własną pracownię ceramiczną bez pieca.

Kiedy decyzja o zakupie zapadnie, zaczyna pojawiać się wiele pytań, bo oferta pieców na rynku jest bardzo bogata.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze pieca idealnie dopasowanego do Ciebie, twoich możliwości i potrzeb, czy też wsparcia w obsłudze programatorów, doborze odpowiednich krzywych dla Twoich prac – jest to szkolenie skierowane do Ciebie.

Program zajęć:

– podstawowe pojęcia BHP
– rodzaje pieców elektrycznych i ich wyposażenie (m.in. zasilanie, budowa, przeznaczenie, maksymalna – temperatura wypału)
– eksploatacja i konserwacja pieca
– załadunek i rozładunek pieca
– krzywe wypału
– obsługa programatora
– omówienie możliwych błędów/niezamierzonych efektów wypału

Zapoznaj się z dokładnym opisem oraz z najbliższymi terminami warsztatów.

Informacje na temat kursu uzyskać można na naszej stronie oraz pod numerem telefonu 534.146.000 lub przez email: pracownia@ceramiq.pl.