Masz dużo pomysłów i chciałbyś nauczyć się tworzyć własne, nieszablonowe projekty? Sitodruk to prosta ale dająca jakże wielkie możliwości technika druku. U nas nauczysz się zastosowania jej zarówno na tkaninie jak i w technikach ceramicznych. Uzyskaj swój projekt w 3 odsłonach.

Warsztaty skierowane do tych, którzy zachwycili się sitodrukiem, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać, oraz do tych, którzy słyszeli co nieco o tej technice i chcieliby zgłębić temat zdobywając nowe umiejętności.

Program zajęć:

Dzień 1:
1. Kilka słów o technice sitodruku i zastosowaniu.
2. Omówienie niezbędnych narzędzi i materiałów.
3. Analiza przyniesionych projektów.
Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania projektów przesyłane są przed zajęciami osobom zapisanym na kurs. Istnieje również możliwość skorzystania z gotowych szablonów zaproponowanych podczas zajęć.
4. Przystąpienie do realizacji projektu
* przygotowanie sita
* naświetlenie
5. Przeniesienie jednokolorowego projektu graficznego na jasny materiał (istnieje możliwość wykorzystania własnego np. koszulki, torby, poszewki). Masz szansę wyjść z zajęć z gotowym, wymarzonym produktem.
6. Przygotowanie kalki ceramicznej.

Dzień 2:
1. Transfer bezpośredni na glinę – odbijanie grafik z naświetlonych i odpowiednio przygotowanych sit z pierwszego spotkania.
2. Nakładanie powstałych kalek na ceramikę.
3. Instruktaż jak samodzielnie urządzić warsztat do sitodruku we własnej pracowni.

Terminy zajęć:
Zapoznaj się z najbliższymi terminami warsztatów.

Warsztaty odbywają się cyklicznie przez cały rok. Bieżące terminy podawane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Kurs obejmuje 2 spotkania po 3,5 godziny zegarowe.
W cenie kursu wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac.
Skończone przedmioty ceramiczne stają się własnością uczestnika. (Prace nieodebrane powyżej 30dni od ukończenia kursu zostają zniszczone.)
Na życzenie uczestnika wydajemy dyplom ukończenia kursu wystawiony przez Niepubliczną Artystyczną Szkołę Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie.

Ważne:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze zgłoszenie osobiste, telefoniczne pod numerem telefonu 534 146 000 lub mailowe pracownia@ceramiq.pl oraz wniesienie opłaty.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba uczestników, niezbędna aby kurs się odbył to 3 osoby. W innym przypadku pracownia zastrzega sobie prawo zmiany terminu kursu po uprzednim uzgodnieniu daty z uczestnikami.

Istnieje możliwość zmiany terminu kursu lub całkowitej rezygnacji z uczestnictwa i zwrotu zaliczki. Koniecznym warunkiem jest zgłoszenie nieobecności w terminie nieprzekraczającym 1 tygodnia przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu. W przeciwnym razie zwrot zaliczki nie przysługuje.

Formy płatności:
– dokonanie przelewu na konto 69 1090 2590 0000 0001 2197 5188 Bank Zachodni WBK S.A.
– zrobienie zamówienia przez sklep internetowy ceramiq.pl
– wniesienie opłaty w kasie pracowni.

Pracownia zastrzega sobie prawo do sfotografowania przedmiotów w celu promowania działalności placówki.
Informacje na temat kursu uzyskać można pod numerem telefonu 534.146.000 lub przez email: pracownia@ceramiq.pl.