Co w trawie piszczy:

Ceramiczne szaleństwo na łonie natury wśród mazurskich krajobrazów połączone z pysznymi oraz zdrowymi posiłkami. Poznacie i będziecie praktykować różne metody kształtowania ceramiki, zdobienia, a także metody wypalania powstałych prac w piecach redukcyjnych. Piec gazowy pozwoli dostrzec piękno w raku tradycyjnym, naked raku, horsehair, a piec ziemny dodatkowo wykorzystać biosurowce. Do dyspozycji także pracownia malarsko-graficzna, ze wszelkimi jej udogodnieniami i cudowną opieką artystki Iwony Cur.

W Sielsko anielski klimat zapraszamy:

Zapaleńców jak my kochających ceramikę. Tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ceramiką, a także pragnących udoskonalić swoje umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę. Profesjonalistów, którzy chcą swobodnie tworzyć w przestrzeni otoczonej naturą.

W tajniki sztuki wprowadzą Was:

Agnieszka Barnat – artystka grafik, ceramik, mgr sztuki, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 2006 roku prowadzi działalność pedagogiczną w dziedzinie ceramiki artystycznej i graficznej organizując kursy i warsztaty we własnej pracowni. Obecnie pełni funkcję dyrektora szkoły i nauczyciela w założonej przez siebie szkole ceramiki Ceramiq.

Iwona Cur– Iwona w życiu kieruje się pasją. To właśnie ona sprawiła, że od kilkudziesięciu lat realizuję się jako grafik. Tworzy linoryty. Ceni tę technikę za jej czystość i ostrość wyrazu. Założycielka pracowni grafiki artystycznej Kwadrat.

Gdzie ta sielanka:

Nad brzegiem jeziora Jagodne w miejscowości Prażmowo.

Posiłki i nocleg w domu artystki Iwony Cur, w kameralnej i rodzinnej atmosferze.

Kiedy się widzimy:

– od 25 do 30 sierpnia 2021

W cenie pleneru zapewniamy:

 • narzędzia
 • masy ceramiczne
 • szkliwa, pigmenty, farby, tlenki, angoby itp.
 • wykłady i opiekę merytoryczną w trakcie tworzenia projektów
 • wypał wyselekcjonowanych prac

Program pleneru:

1 DZIEŃ (ŚRODA 25.08.2021):

 • przyjazd i zakwaterowanie godz. 11:00
 • zapoznanie uczestników z pracownią i przestrzenią plenerową
 • przygotowanie projektów oraz indywidualne rozmowy z twórcami
 • realizacja projektów

2 DZIEŃ (CZWARTEK 26.08.2021)

 • realizacja projektów
 • różne techniki kształtowania (formowanie z bryły, formowanie z plastra, metoda wałeczkowa, masy szamotowe, papierowe, barwienie mas, zastosowanie tlenków, terrasigilata, szkło wodne, ażury i faktury, ryt wklęsły, wypukły, płaskorzeźba)

3 DZIEŃ (PIĄTEK 27.08.2021)

 • kontynuowanie projektów
 • zastosowanie technik: polerowania, angobowania, sgraffito, moletaż, rezerważ, pastelaż, maska woskowa

4 DZIEŃ (SOBOTA 28.08.2021)

 • budowanie paleniska
 • budowa pieca redukcyjnego
 • biskwitowanie prac w piecu gazowym i wypał
 • wspólnie spędzenie czasu przy ognisku:)

5 DZIEŃ (NIEDZIEL 29.08.2021)

 • szkliwienie prac różnymi technikami
 • wypalanie różnymi technikami w piecu gazowym (raku tradycyjne, europejskie, naked raku, horsehair, raugo)
 • wypalanie w piecu ziemnym

6 DZIEŃ (PONIEDZIAŁEK 30.08.2021)

 • podsumowanie oraz rozpakowanie pieca. Wystawa plenerowa.

Cena całkowita: 2600zł

 • część szkoleniowa: 1750zł
 • nocleg + wyżywienie: 850zł (pokoje kilkuosobowe; pole namiotowe; 3 posiłki dziennie)

Jak dokonać zakupu:

Zajrzyj na naszą stronę: https://www.ceramiq.pl/sierpien-plener-z-natury-tworzywa-glina-jak-zywa..-2600pln