Dlaczego warto zapisać się do szkoły ceramiki?

src010

1. Zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności pod kierunkiem artystów, ludzi z pasją i zamiłowaniem do ceramiki.

2. Będziesz mieć do dyspozycji doskonale wyposażone pracownie szkolne: rzeźbiarską, garncarską, przestrzeń do szkliwienia prac, robienia form.  Do dyspozycji uczniów szkoły pozostają m.in. walcarki gliny, komora do szkliwienia, koła garncarskie, prasa do technik graficznych, piec komorowy i piece kręgowe. Oferujemy szeroki wybór materiałów i narzędzi potrzebnych do pracy twórczej.

3. Kończąc szkołę zdobędziesz zawód plastyka potwierdzony dyplomem ukończenia policealnej szkoły artystycznej, wpisanej do ewidencji szkół prowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

4. Uzyskasz niezbędne kwalifikacje, aby prowadzić własną pracownię ceramiki, działalność artystyczną, organizować kursy ceramiki, zdobyć zatrudnienie w szkole lub innej placówce kulturalno-oświatowej.