Dominika Pinczak – Zabawa formą – odlewanie z mas lejnych

Absolwentka Liceum Plastycznego w Kaliszu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu kierunku Sztuka i Wzornictwo Ceramiki. Dyplom magisterski zaprezentowany na wystawie Sztuka Przejścia ’19 – Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu w Galerii BWA we Wrocławiu, 2019. Zdobywczyni stypendium rektora dla najlepszych studentów (2017-2019) oraz wyróżnienia honorowego w II Ogólnopolskim Biennale Małej Formy Ceramicznej, 2022. Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego podczas A-kumulacje Kaliskie Biennale Sztuki, 2019. W 2020 asystent w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej na Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Prace eksponowane na wystawach:
V Piotrowskie Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski, 2019
A-kumulacje Kaliskie Biennale Sztuki, Kalisz 2019
Promocje 2017, Legnica 2017
3D – DER, DIE, DAS, Görlitz 2017.

Obecnie nauczyciel ceramiki artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu oraz nauczyciel wspomagający w Szkole Ceramiki Ceramiq w Warszawie.