Autorskie zajęcia wprowadzą w technologię pracy z formami gipsowymi oraz upłynnioną porcelaną. Opowiedzą skąd się bierze masa lejna, dlaczego się upłynnia, jak to się robi w fabryce i dlaczego zrozumienie zasad potrzebne jest do ich łamania.

Zajęcia będą składać się z części teoretycznej i praktycznej. Celem warsztatu jest ukazanie właściwości i możliwości materiału, jakim jest porcelana. Na warsztatach nauczymy się jak kreatywnie łamać zasady, wykorzystywać błędy, przypadki i pomyłki oraz naturę materiałów, z którymi się pracuje. Jak odlewać bez formy albo zrobić formę bez wcześniejszego wykonania modelu. Na gotowych przykładach poznamy tajemnicę osiągania niezwykłych efektów, faktur i kształtów.

Z twórczością Pani Moniki można zapoznać się m.in. na stronie:
https://www.facebook.com/monika.patuszynska lub http://www.patuszynska.art.pl/

Miejsce prowadzenia warsztatów:
Pracownia Szkoły Ceramiki “Ceramiq”, ul. Chełmska 21 bud. 4a (Biurowiec WFDiF “Lipsk”)

Terminy zajęć:
– 2, 9, 16 luty 2018 roku od godziny 17:30 do 21:30

Cena: 1250zł

 

Kurs obejmuje 3 spotkania po 4 godziny zegarowe.
W cenie warsztatu wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac.
Skończone przedmioty ceramiczne stają się własnością uczestnika.
Każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia kursu wystawiony przez Niepubliczną Artystyczną Szkołę Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie.

Ważne:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze zgłoszenie osobiste, telefoniczne pod numerem telefonu 534 146 000 lub mailowe pracownia@ceramiq.pl oraz wniesienie opłaty.
Minimalna liczba uczestników, niezbędna aby kurs się odbył to 6 osób. W innym przypadku pracownia zastrzega sobie prawo zmiany terminu kursu po uprzednim uzgodnieniu daty z uczestnikami.

Informacje na temat kursu uzyskać można pod numerem telefonu 534.146.000 lub przez email: pracownia@ceramiq.pl.