Październik z…. Bartkiem Mejorem

Bartek Mejor jest absolwentem Royal College of Art w Londynie (MA, Ceramics & Glass 2011) oraz studiów w Bath School of Art & Design w Bath (BA Hons, 3D Design: Ceramics 2007).

Pracował jako projektant i konsultant dla wiodącej portugalskiej marki Vista Alegre oraz producentów porcelany, takich jak Wedgwood i Royal Doulton. Jego nowe kolekcje są regularnie prezentowane na targach branżowych, a indywidualne projekty były prezentowane na wystawach kuratorskich, m.in. w Muzeum Narodowym w Moskwie oraz na wystawach w Londynie, Mediolanie i Hongkongu.

Prowadzi dedykowany kurs projektowania ceramiki na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wybrany najlepszym młodym projektantem Polski 2015 przez Elle Decoration. Trzykrotnie wyróżniony nagrodą Must Have, przyznawaną najlepiej zaprojektowanym polskim produktom.