Plener ceramiczny. Wypał raku oraz w piecu opalanym drewnem.

Zapraszamy na plener ceramiczny organizowany przez Szkołę Ceramiki „Ceramiq”

Plener zakończony wypałem raku oraz w piecu opalanym drewnem.

Plener ceramiczny w Starych Babicach (koło Warszawy), zakończony wypałem raku oraz w piecu opalanym drewnem.

Program warsztatu:

Omówienie alternatywnych metod wypalania ceramiki:

– Nowe raku, naked raku, hors hair

– Wypał w piecu na drewno.

Inspiracja – przegląd znanych sylwetek artystów ceramików, omówienie technik, którymi się posługują.

Przygotowanie własnych projektów z wykorzystaniem:

– podstawowych metod kształtowania ceramiki (formowanie z bryły, formowanie z plastra, metoda wałeczkowa), użycie form gipsowych;

– zdobienia ceramiki (ryt wklęsły, wypukły, płaskorzeźba, ażur), użycie kolorowych mas;

– barwienia pigmentami mas plastycznych;

– techniki maskowania: maska woskowa;

– techniki sgraffito;

Przygotowanie prac w różnych technikach.

Realizacja projektów, zdobienie.

Przygotowanie prac do wypalenia, szkliwienie.

Wypał w piecu gazowym z zastosowaniem różnych technik wypalania.

Szkliwienie.

Wypał w piecu na drewno.

Prowadzenie:

Agnieszka Barnat

Miejsce:

Stare Babice (koło Warszawy)

Termin:

14,16,17,18.08.2017, w godzinach: 11:00 – 13:00 oraz 14:00 – 17:00

Cena: 1150zł

Zapewniamy materiały i narzędzia. Prace wykonane na plenerze zostaną wypalone w piecu gazowym oraz w piecu na drewno i stają się własnością uczestnika. Rozmiar prac oraz ich ilość na każdego uczestnika jest ograniczona pojemnością pieca, która wynosi ok. 400 l.

Ważne:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wcześniejsze zgłoszenie osobiste, telefoniczne pod numerem telefonu 534 146 000 lub mailowe pracownia@ceramiq.pl oraz wniesienie opłaty.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba uczestników, niezbędna aby kurs się odbył to 4 osoby. W innym przypadku pracownia zastrzega sobie prawo zmiany terminu kursu po uprzednim uzgodnieniu daty z uczestnikami.

Informacje na temat kursu uzyskać można pod numerem telefonu 534.146.000 / 603 243 006 lub przez email: pracownia@ceramiq.pl.