“Techniki tworzenia mozaiki” z mistrzynią drobinek Dorotą Grześkiewicz

Dorota Grześkiewicz – ukończyła wydział Rzeźby Warszawskiej ASP wykonując dyplom w pracowni prof. Pawła Mysery i aneks w pracowni prof. Stanisława Bracha. Ukończyła także Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studio Grafiki w Warszawskiej Szkole Reklamy. Ceramiką zajmuje się od 2009 r. kontynuując prowadzenie rodzinnej pracowni ceramicznej.

W 2014 r. otrzymała nagrodę specjalną czasopisma Szkło i Ceramika w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym „Kadr z Szamotem w tle”, a także wspólnie z Malwiną Grześkiewicz otrzymała nagrodę za indywidualność twórczą przyznaną przez Związek Ceramików Polskich. Brała udział w międzynarodowych plenerach w Bolesławcu (2018) w Chrzęsnem (2022) oraz w Centrum Rzeźby w Orońsku (2022). Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, także zagranicą, jej prace są w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Strony:
pracownia – grzeskiewicz.eu
port folio – dorotagrzeskiewicz.art.pl