Beata Grudziecka – Malowanie ceramiki na wzór holenderski

Jestem geografką i ceramiczką. Ukończyłam również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu muzealnictwa i ochrony zbiorów. Od 2014 roku prowadzę badania terenowe na Żuławach i Powiślu, dotyczące obecności i związków fliz holenderskich z tymi terenami. Dwukrotnie jako „Mistrz Tradycji” realizowałam roczne i dwuletnie warsztaty w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura ludowa i tradycyjna”.

W 2018 roku wzięłam udział w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii. Później jeszcze dwukrotnie brałam udział w warsztatach malowania fliz holenderskich organizowanych przez De Koninklijke Porceleyne Fles w Delft. W 2021 ukończyłam Masterclass Delfts blauw schilderen w Heinen Delfts Blauw w Amsterdamie.

Jestem stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Od zeszłego roku należę również do grona Ambasadorek Kultury Pomorza. Zasiadam także w radzie Muzeum Miasta Malborka. Na co dzień prowadzę własną pracownię ceramiczną i szkolenia z zakresu malowania na ceramice.