Plenerowe wypalanie ceramiki w technice redukcyjnej. Raku, naked oraz horse hair

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się pod tajemniczymi terminami jak wypał w piecu gazowym metodą raku, mamy coś dla Was!

Chcielibyście spróbować i posiadacie prace, które wciąż czekają właśnie na taką formę wypału? A może macie w głowie mnóstwo pomysłów jakie ceramiczne dzieła można byłoby stworzyć na tę okazję? Jeżeli tak, to serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w plenerze organizowanym przez pracownię „Ceramiq” gdzie wszystkie niezrealizowane jeszcze projekty będzie można urzeczywistnić:)

 • Przygotowanie do pleneru:

Uczestnicy mają za zadanie przywieźć wcześniej już wypalone na biskwit prace (do 5 sztuk, średnica do 20 cm i wysokość do 40 cm, dla chętnych jedna lub dwie z nich z polerowaną powierzchnią pod naked raku oraz horsehair). Prace pod raku tradycyjne powinny już być poszkliwione wcześniej. Jeśli ktoś nie będzie miał takiej możliwości, miejsce do wykończenia prac będzie dostępne na terenie pleneru. Jednak prace mokre mają mniejsze szanse na przetrwanie:( Zalecamy spięcie włosów, a preferowany ubiór to spodnie/spodenki oraz wygodne buty. Zajęcia odbywają się na powietrzu więc warto przewidzieć różne anomalie pogodowe i zabrać ze sobą ubranie na różne warunki atmosferyczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnie wykonać wypał w różnych technikach. Zobaczymy świadome zamierzone efekty oraz niezliczone przypadki 😉

Jeśli potrzebujecie pomocy przy wyborze mas, techniki konstrukcyjnej czy szkliw aby dobrze przygotować się do pleneru, po dokonaniu zakupu kursu, zgłoś się, a wyślemy plik z cennymi i pomocnymi informacjami. A jakby tego było mało możecie również śmiało pisać lub dzwonić, pomożemy:)

Jeżeli chcecie zobrazować sobie proces wypału raku, zerknijcie na filmik z naszym udziałem:)
https://vimeo.com/435339891

 • Program pleneru:
  – wypał w piecu gazowym z zastosowaniem różnych technik wypalania (nowe raku, naked raku, horse hair (końskie włosie)),
  – wyjmowanie przedmiotów z pieca i ich redukcja,
  – omówienie efektów poszczególnych metod wypalania ceramiki
  – dużo dobrej zabawy. Zapraszamy!
 • W cenie pleneru zapewniamy:
  – oprzyrządowanie potrzebne do przeprowadzenia wypału redukcyjnego
  – pobiałka oraz szkliwo do prac do wypału w technice naked raku
  – końskie włosie do wypału w technice horsehair
  – merytoryczna oraz manualna pomoc osoby prowadzącej
  – przestrzeń do szkliwienia prac
  – jeden gorący posiłek, kawa, herbata, miejsce na grilla
 • Miejsce:
  – Łęg, 05-520 (w okolicach Konstancin-Jeziorna)
 • Termin:
  – 10 lipca 2021, w godzinach: 10:30 – 17:30
  – 21 sierpnia 2021, w godzinach 10:30 – 17:30
 • Cena:
  400zł
 • Gdzie można dokonać zakupu:
  https://www.ceramiq.pl/warsztaty-i-kursy/zajecia-stacjonarne/kurs-ceramiki-i-stopnia